Hvert tre er unikt, og selv ulike deler av samme tre gir forskjellige preg. Kvister og strukturer gir treet karakter. Noen av produktene våre har mer karakter enn andre, og derfor har vi utviklet et sorteringssystem som hjelper deg å finne gulvet med det uttrykket du ønsker. De naturlige variasjonene gjør at nettopp ditt gulv blir helt spesielt, ingen andre har helt maken! Gå inn på pergo.no for å få mer informasjon.
Tre er et materiale som virkelig blir vakrere med tiden. Og for at du skal kunne nyte gulvet i mange år, har vi behandlet gulvene våre med en beskyttende overflatefinish. Alle gulvene leveres klare til bruk, uten behov for ytterligere overflatebehandling. Velg mellom to finisher – olje og lakk – som henter frem ulike egenskaper fra treet og gir det særpreg. All lakk og olje tilfredsstiller strenge internasjonale utslippsnormer, slik at du kan nyte gulvet i visshet om at det er laget med respekt for miljøet.
Planker med fasede kanter gir følelsen av et autentisk tregulv. I vår kolleksjon finner du design med fasede kanter på langsidene eller på både kort- og langside.